hemsida

Nya Hemsidan

Välkommen till vår nya läsvänliga hemsida designad av vår vän Lasse Nielsen.

Nu är den på plats och vi hoppas att ni uppskattar vår nya layout där du själv bestämmer storleken på texten genom att klicka på någon av storleksindikatorerna uppe till höger på uppslaget AAA.

Varje gång du klickar på det högra större A så förstoras hela texten en enhet och om du klickar på vänstra mindre A, så förminskas texten en enhet. Klickar du på mellan A så återgår textstorleken till normalläget. Fiffigt, eller hur?

Vi uppskattar mycket om du vill ta dig tid att ge oss synpunkter på hemsidan, vi gör den ju för dig, och vi vill att ska trivas med upplägget och gärna ta del av vad vi vill meddela våra läsare. Slå en signal eller lägg ett mail till någon i styrelsen, så lovar vi att vara lyhörda för alla synpunkter.

Det är vår målsättning att det ska hända mycket på hemsidan så att den samlar våra medlemmar och skapar intresse kring vår förening.

Trevlig läsning önskar  Findus Vänförening